Englezi 10 od 10, De Heino fantastično veče u Ukrajini!

• 12. oktobar 2015.

• 22:39

Završene su kvalifikacije i u Grupama C i G. Slovaci idu na EURO, Ukrajinci moraju u baraž. Utisci večeri su stopostotni učinak Engleza u kvalifikacijama, kao i briljantna partija španskog golmana Davida De Hee u Ukrajini.

Grupa C

Uoči večerašnjih mečeva poslednjeg kola, postavljalo se samo pitanje mogu li Ukrajinci da se ipak domognu drugog mesta i plasmana na Mondijal, za šta im je bila neophodna pobeda nad vodećom Španijom.

Ipak, ''Furija'' je opravdala ulogu favorita, slavila je sa 1-0, a našu pažnju privukla je i sudijska trojka iz Srbije, na čelu sa Miloradom Mažićem.

Gol odluke postignut je u 22. minutu, kada je Mario Gaspar savladao golmana Pjatova, a sve dileme mogao je da reši Sesk Fabregas samo tri minuta kasnije, ali je njegov udarac sa bele tačke zaustavio čuvar mreže Ukrajinaca.

Međutim, domaćima večeras ostaje da žale za svojim brojnim šansama u ovom meču, jer je Španija večeras imala nesavladivog Davida De Heu pred svojim golom. Golman Mančester Junajteda je u nekoliko navrata na spektakularan način zaustavljao atake Ukrajinaca i sasvim sigurno je zaslužio ulogu igrača utakmice.

Jednu od njegovih fantastičnih odbrana možete da vidite i OVDE.

Za to vreme, Slovačka je overila plasman na EURO, očekivanom pobedom nad Luksemburgom rezultatom 4-2, a ono što privlači pažnju na ovoj utakmici, jeste činjenica da su posle vođstva Slovaka od 3-0, Luksemburžani za samo četiri minuta, od 61. do 65, postigli svoja dva gola.

Treći, preostali večerašnji meč u ovoj grupi odigrale su Belorusija i Drulovićeva Makedonija, završeno je bez golova.

Ukrajina - Španija 0-1
Luksemburg - Slovačka 2-4
Belorusija - Makedonija 0-0

Konačna tabela Grupe C: Španija 27, Slovačka 22, Ukrajina 19, Belorusija 11, Luksemburg 4, Makedonija 4.

Ono što su Ukrajinci propustili, nisu Mađari, koji su posle ovakvog raspleta ostali najbolja trećeplasirana ekipa u kvalifikacijama i tako izbegli baraž i izborili direktan plasman na Evropsko prvenstvo.

Grupa E

Jedina reprezentacija koja je kvalifikacije za EURO završila sa stopostotnim učinkom je selekcija Engleske, koja je i večeras bila ubedljiva u Litvaniji, slavila je sa 3-0 i sa maksimalnih 30 bodova, uz čak 31 postignuti gol, overila plasman na završni turnir.

Večerašnji trijumf nad Litvancima su svojim golovima doneli Barkli i Kejn u prvom, odnosno Oks Čemberlen u drugom poluvremenu.

Duel Estonije i Švajcarske pripao je gostima, koji su do pobede od 1-0 došli bukvalno u poslednjim trenucima meča, i to autogolom Klavana.

Na kraju, Slovenija je upisala očekivani trijumf nad poslednjeplasiranim San Marinom. Domaćin je odolevao sve do 54. minuta, kada je Cesar postigao vodeći gol, a konačnih 0-2 postavio je bivši fudbaler Crvene zvezde Nejc Pečnik u 75. minutu.

Litvanija - Engleska 0-3
San Marino - Slovenija 0-2
Estonija - Švajcarska 0-1