Engleska je prvak sveta!

Autor: Boban Filipović
subota 28.10.2017.
18:28

U17 rerezentacija 'Godrog Albiona' je osvjač Mundijala čiji je domaćin bila Indija.

Beta/AP Photo/Jon Super

U finalu odigranom u Kalkuti, Englezi su razbili Špance posle velikog preokreta sa 5:2.

'Furija' je posle pola sata igre imala dva gola prenosti, Serđo Gomez je dva pua tresao mrežu posle asistencija Pinje, ali je uprkos tome doživela pravi brodolom.

Rijan Bruster, momak koji je u polufinalu protiv Brazila i u četvrtfinalu protiv Amerike upisao het-trik, u finšu prvog poluvremena svojom osmim golom na šampionatu vraća Englesku u život na asistenciju Sesenjona, a u nastavku je viđena prava kanonada dečaka iz Engleske.

Gibs-Vajt je poravnao rezultat posle 15-ak minuta igre u nastavku, opet je Sesenjon bio asistent, da bi desetak minuta kasnije Foden režirao preokret i pogodio za 3:2.

U finišu još dva gola u mreži Španije, Gehii još jednom Faden postavljaju konačnih 5:2.

Mlađe selekcije engelske reprezentacije su tako nastavile sa odlični rezultatima ove godine.