Elče i Sosijedad podelili bodove

• Autor: Filip Mitrović

• 24. avgust 2013.

• 20:58

Real Sosijedad nosi bod sa gostovanja kod novajlije u Primeri. Meč je završen rezultatom 1:1.

U drugom kolu Primere, prvi subotnji meč odigran je na stadionu 'Manuel Martinez Valero' u Elčeu, gde je gostovao Real Sosijedad, najveće iznenađenje u najjjačoj španskoj ligi prošle sezone.

Domaćin je poveo već u drugom minutu igre golom Kora i tu prednost držao sve do 15 minuta pred kraj meča.

Gosti iz San Sebastijana u 75. minutu uspevaju da izjadnače preko sjanog Meksikanca Karlosa Vele, koji je matirao golmana Elčea Manua Erernu, nakon asistencije Ćabija Prijeta.

Do kraja nije bilo promena, a na semaforu je pisalo 1:1.

Elčeu je ovo prvi osvojen bod (u prvom kolu ubedljivo izgubili od Rajo Valjekana 3:0). Sosijedad je u prvom kolu bio bolji od Hetafea, i sada ima četiri boda.