"El Ninjo" rešio sve na početku, Levante zakucan za dno

• Autor: Vladimir Stojanović

• 14. februar 2016.

• 20:07

Atletiko golom u drugom minutu odneo bodove u malom gradskom derbiju, Baski nemilosrdni prema fenjerašu.

Atletiko je prošao i pregrađe Madrida, slavili su na "Koloseumu" protiv Hetafea, a meč je rešen već na startu.

Ispostavilo se da je gol Fernanda Toresa bio dovoljan, "El Ninjo" je u 2. minutu iskoristio pas Karaska i zatresao mrežu.

Domaćin je imao više lopte u posedu, ali ne i neke zrele prilike, Simeoneov tim je zatvorio prilaze golu Oblaka i u svom stilu priveo meč kraju. Minimalna pobeda za nova tri boda za Simeoneov tim.

"Jorgandžije" su se po broju bodova izjednačile sa vodećom Barselonom, koja će od 20:30 ugostiti Seltu iz Viga.

Gol Nanda Toresa možete videti ovde.

U drugom meču u ovom terminu, Eibar je lakše nego što se očekivalo savladao fenjeraša Levante, na kraju je bilo 2:0. Domaćin je promašio par prilika da bi njihov najbolji strelac, sjajni Borha Baston pogodio za prednost Baskijaca. U nastavku je autogol Tonja bio tačka, 2:0, Eibar je prekinuo seriju loših rezultata, dok je Levante glavni kandidat za selidbu u Segundu.