Ekvadorci zasenili Ronalda!

• 06. februar 2013.

• 23:47

Iznenađujući poraz doživela je selekcija Portugala pred svojim navijačima u Gimaraešu, gde je posle više preokreta trijumfovao Ekvador.

Reprezentacija Ekvadora režirala je možda i najveće iznenađenje večeri u prijateljskim utakmicama širom sveta.

Oni su gostovali u Gimaraešu gde su savladali domaći Portugal, predvođen Kristijanom Ronaldom, rezultatom 3:2.

Trijumf gostiju najavio je Antonio Valensija posle samo dva minuta igre, postigavši vodeći gol za Ekvador. Dvadeset minuta kasnije - majstorija Ronalda za izjednačenje na 1:1. On se najpre sjajnom varkom oslobodio čuvara, a zatim iskosa sa leve strane poslao loptu u suprotni ugao.

U 15. minutu nastavka Poštiga je Portugalcima doneo preokret, ali samo minut kasnije autogoplom Pereire rezultat je ponovo izjednačen - 2:2.

Ulogu čoveka odluke u ovoj utakmici zaslužio je Felipe Kaiseido u 70. minutu, postavivši konačnih 2:3.

Domaći su imali još dvadesetak minuta da izbegnu poraz, ali bez Kristijana Ronalda koji je teren napustio u 62. minutu, nisu uspeli da stignu do izjednačenja.