Eksperiment uspeo, Van Persi doneo pobedu Fejenordu

Autor: Boban Filipović
nedelja 18.02.2018.
16:23

Dokazao je iskusni holandski napadač da je rođeni golgeter iako je danas igrao u veznom redu.

Beta/AP Photo/Peter Dejong

Preneli smo uoči utakmice između Fejenorda i Heraklesa da je Đovani Van Bronkhorst odlučio da eksperimentiše i da krene sa Robinom Van Persijem u veznom redu.

To je dalo rezultat, 'Roterdamsi' su slavili "minimalcem" i osvojili tri boda, a strelac jedinog gola na utakmici bio je upravo Van Persi.

Igrao se 59. minut meča kada je povratnik u redove Fejenorda prihvatio loptu na oko dvadesetak metara daleko od gola posle kratkog pasa Vilhene, dao sebi odgovarajući for i odmerenim udarcem po zemlji zatresao mrežu gostiju.

Van Persiju je ovo drugi pogodak od kako se vratio u rodni grad, bio je strelac i prošlog vikenda na 'De Kujpu', kada je ušavši sa klupe postavio konačnih 3:0.

Danas je prvi put bio starter od povratka u klub u kom je napravio ime, nije odigrao ceo meč, Van Bronhhorst ga je izveo iz igre dvadesetak minuta pre kraja.

Aktuelni šampion Holandije se ovim trijumfom vratio na četvrto mesto na tabeli, dok je Herakles osam stepenika niže.