Eibar sa desetoricom do prve pobede, Dmitrović heroj!

subota 03.10.2020.
14:56

Velika pobeda, bravo za Marka Dmitrovića.

Fudbaleri Eibara ostvarili su prvu pobedu u sezoni pošto su u gostima pobedili Valjadolid rezultatom 2:1 (1:1), u četvrtom kolu La Lige.

Marko Dmitrović je bio heroj, maestralno je odbranio penal pri rezultatu 1:1.

Eibar je poveo, na isteku pola časa igre, iz penala je pogodio Burgos - 0:1.

Prednost gostiju nije trajala mnogo pošto je već u 37. Toni izjednačio posle asistencije Naća - 1:1.

Na samom startu drugog poluvremena, domaći su imali veliku priliku da preokrenu, ali je Marko Dmitrović ponovo heroj Eibara.

Serhi Gvardiola je izveo penal, ali je srpski golman maestralno pročitao njegov udarac i sačuvao svoju mrežu.

Za Eibar je sve dodatno teže bilo pošto je Diop u 73. minutu dobio direktan crveni karton, drugi u ovoj sezoni, u četvrtom kolu!

Uzbuđenjima nije bilo kraja, Eibar je i sa igračem manje imao dobru šansu i veliku nadu da povede, sudija je u 80. minutu pokazao na belu tačku, ali je posle pregledanog snimka VAR utvrdio da je bilo van šesnaesterca.

Ipak, u nadoknadi vremena, Eibar je uspeo da dođe do velika tri boda i prve pobede, Kevin Rodriges je bio strelac.

Eibar je ovim trijumfom stigao do četvrtog boda, dok je Valjadolid ostao na samo dva.