Eibar s igračem manje pokorio Granadu

• Autor: Boban Filipović

• 11. septembar 2016.

• 20:21

Golom u četvrtom minutu sudijske nadonkade, Baski su došli do tri boda na gostovanju u Andaluziji.

Preptoslednji meč trećeg kola poanske Primere odigran je u Granadi, odakle je Eiba odneo ceo plen - 1:2.

Stvari su krenule po zlu za goste jer je golman Riesgo zbog pregrubog starta isključen posle nešto više od pola sata igre, ali iako brajčano inferiorniji, Baski dolaze do prednosti u finišu prvog poluvremena preko Pedra Leona.

Trener domaćih Hemez je na poluvremenu uveo u igru Tabanua i Kravetsa, a ovaj drugi je nakon pola sata provedenih na terenu izjednačio rezultat.

Međutim, u 94. minutu je usledio šok za domaće navijače, rezervista Enrih trese mrežu Očoe i donosi svom timu tri boda.

Eibar se ovim trijumfom izjednačio po broju osvojenih bodova sa Las Palmasom i Barselonom, i nalazi se na šestom mestu an tabeli, dok Granada ostaje na jednom osvojenom bodu iz prvog kola.

Zavesa na treće kolo spušta se večeras na 'Riasoru', gde Deportivo La Korunja čeka Atletik Bilbao.