EFL kup - Osveta "Pevaca", Azar odveo Čelsi u polufinale!

sreda 19.12.2018.
22:46

Odigrani su svi mečevi 1/4 finala Liga kupa (EFL).

EPA-EFE/WILL OLIVER

Arsenal je u 1/4 finalu Liga kupa dočekao Totenhem, gosti su slavili u drugom ovosezonskom derbiju Severnog Londona i plasirali se u polufinale, bilo je 0:2 (0:1) na Emirejtsu.

Poveli su Sparsi u 21. minutu, nakon ispucavanja Ljorisa, Ali prihvata loptu na protivničkoj polovini, odlično se okreće i šalje savršen pas ka Sonu, koji beži odbrani "Tobdžija" i matira Čeha za 1:0.

Desetak minuta kasnije, veliku priliku je propustio Sisoko, katastrofalno je šutirao nakon jednog povratnog pasa iz kaznenog prostora rivala, posle sjajno izvedene kontre, poslao je loptu daleko preko gola domaćina.

U finišu prvog dela velika šansa za Remzija, ali Gazaniga sjajno interveniše, ostalo je 1:0 za "Pevce", detaljnije o prvom poluvremenu OVDE.

U drugom delu, nakon 15 minuta igre, savršena lopta Kejna ka Aliju, ovaj uspeva da izbegne ofsajd zamku i beži odbrani Arsenala, a onda lukavim lob udarcem matira Čeha za 2:0.

Samo dva minuta kasnije je Lakazet mogao da vrati Arsenal u igru, ali je iz dobre situacije pogodio stativu.

U finišu je Eriksen mogao da dotuče "Tobdžije", ali je njegov pokušaj sa ivice kaznenog prostora uspeo da ukroti Petr Čeh.

Na kraju pobeda Sparsa, koji idu u polufinale.

Eden Azar

Čelsi je dočekao Bornmut, slavili su sa 1:0 (0:0).

U prvom delu solidne prilike na obe strane, najpre Boruc brani pokušaj Barklija, potom Vilson u 17. minutu šutira pored gola iz dobre pozicije.

U 31. minutu Boruc brani pokušaj Vilijana, da bi pet minuta kasnije na drugoj strani Kepa sprečio Muzea da postigne pogodak.

Nakon 10 minuta igre u nastavku Loftus-Čik pogađa stativu, a tek u 84. minutu Eden Azar trese mrežu Bornmuta za 1:0. Pedro je najpre naterao Bruksa na grešku, potom je ostavio fantastičnu petu Azaru, Belgijanac se našao u izglednoj prilici, koju nije propustio.

U nadoknadi najpre dve dobre prilike za "Plavce" da reše utakmicu, ali je Boruc odbranio pokušaje Pedra i Žirua.

Stiv Kuk je u petom minutu nadoknade mogao da donese produžetke, ali ga je odbrana Čelsija u poslednji čas izblokirala.

"Plavci" u polufinalu, tu su još Totenhem, Mančester siti i Barton.

39 Komentara

foreverblue
Thursday, 20.12.2018
11:01

Ove sezone kad god je neko našao vilijana dugom loptom na ziceru imao je prijem kao lukaku. Ne mogu da verujem da ovo radi svaki put u ovim situacijama. Loftus-čik opet oduševio, žao mi je što se nije opet upisao, imao je stativu nakon dobrog prodora.

00:30

Ahahaha kakav Totenhem... Samo u kupu mogu i dobiti.

Rooster
01:54

Vas je taj smesni Tottenham razbucao u ligi!

Saturday, 22.12.2018
14:09

lako im je sa etkinsonom , videcemo na sb

NikkiCFC
00:26

Jos jedna sramotna odluka sa namestenog zreba. Mi izbacili Liverpul na Enfildu a Totenhem Arsenal na Emiratima i covek bi pomislio da smo zasluzili Burton u polufinalu ali ne naravno igracemo medjusobno a Siti nakon najboljeg moguceg zreba u za sta su sanse bile nekih 10% sad dobijaju oni Burton a i do sada su imali srece plus dobijaju na penale... Ozbiljno razmotriti da se istupi iz takmicenja koje stvar laznu sliku da je Siti jak tim. Sinoc nakon njihove pobede nad Lesterom Kreg Belami je u emsiji rekao da ce igrati sa Burton-om, voditelj je rakao da je zreb sutra a on se samo nasmejao. Sramota!

Los Vikingos
00:57

Nije da hejtujem ali primetio sam da stalno pravis od Celzija zrtvu, svi drugi su neispravni, svi se bave nekim kradjama jedino Celzi radi posteno i ispasta. Ako dobijete Sitija i ne prodjete dalje, to znaci da i niste za dalje, ne znam sto se bavis time ko ce kome da padne na zrebu, ovo je sada polufinale, najjace ekipe su tu izuzev Bartona koji je na ''srecu'' izbacio Bora. Znam da je neuporedivo laksi protivnik od Sitija i Totenhema, ali to je zivot, nekad je teze nekad je lakse, ako Celzi zasluzi da osvoji ovo, pobedice bilo koga, bio to Barton ili Siti.

murjak
12:19

Nije važno tko je protivnik!!Samo jako kao sa Citijem i to je to..Ne zamaraj se sa teorijama zavjere i uživaj u nogometu ;)

Непобедиви
00:17

Posle dosta vremena da ostavim i ja komentar. Emeri izgubio utakmicu u drugom poluvremenu kada je Arsenal bez potrebe igrao duge lopte. Stvarali smo sanse kratkim pasovima u prvom poluvremenu. Emeri drugu utakmicu uzastopno promasio i formaciju i selekciju igraca. Dzaka u odbrani pomaze malo vise od mene koji gledam pored TV-a.

jack wilshere
00:37

Ni ja ga ne podnosim, ali ne treba se gresiti, stalno ga promjera sa pozicije na poziciju, dobro se i snalazi.. Koliko god cudno zvucalo, imamo dosta vecih problema od Dzake trenutno..

Непобедиви
01:06

Daleko od toga da mislim da Dzaka ne moze biti od koristi. Moze i te kako. Ali na odgovarajucoj poziciji. A to je klasicni vezni koji iza sebe ima Toreiru i zadatak da deli lopte. Ovako kada je on u odbrani em nemamo dobar protok lopte, em je neupotrebljiv na toj poziciji.

brekbaCh1
02:17

Ma realno, koga briga. Nebitan kup. Ne znam zasto Sari gura Azara da igra, kad ovaj kup nikom nista ne znaci..

vojin denic
00:08

Nebitan kup i drago mi je sto su ispali.

CFC-Macedonia
00:04

cudim se kako Arsenal gubi od kokoske

Sveznalac-NoviProfil
00:03

Čir mi proradi kada vidim Vilijana i Luiza. Prvi fula ne moguce za fudbalera kojeg je Barca recimo htela platiti 70 mil.€?! Drugi jel usao u igru poceo „da dribla“ i umalo nebi opasno po gol. Ja stvarno ne znam ako je Morata sklonjen iz tima onda treba nekom logikom i ovu dvojicu. Sto se tice „Tresnjica“ dobro su se borili i svaka im cast ali onaj Vilson ako je kalibar za Celsi onda sam ja slepac. Celsi je bio veoma dobar i mimo kralja Azara posebno dobro su odigrali Kova, Emerson i Loftus Cik! Sve u svemu idemo u polufinale! Samo jos da naglasim da sam 99% siguran da ce se nastimati Sitiju oni treceligasi jer Siti se gura od celog FA. #CFC

NikkiCFC
00:48

Morata je povredjen. A ovo za Vilijana si upravu. Niko me nije frustrirao kao on. Ej pola sezone proslo on u PL ima dva gola i to cetvrti protiv Kardifa 4:1 i treci protiv Barnlija 0:4. Dakle oduzmi ta dva gola nista se ne bi promenilo bile bi to dve rutinske pobede drugim recima njegov uticaj ove sezone nula! Sta vise koci razvoj Sarijeve igre, on kad se osvoji lopta umesto da idemo agresivno odmah po gol trazi da se lopta vrati nazad da se krece polako a on se odmara kad se osvoji lopta. Uzas.

Friday, 21.12.2018
00:18

Ma znam da je povrijedjen al sklonjen je malo i prije. Vilijan, Luiz, Kejhil, Zapakosta, Drinkvoter, Mozes, Pizazon... sve to treba prodat i dati sansu mladima i dovesti klase!

IIIPlava Horda GGMU?
Wednesday, 19.12.2018
23:53

Lepo rekoh da su Pevci glavni na severu Londona, nece se topici skoro vratiti na vrh, ili mozda neki navijaci drugog tima severnog Londona tvrde suprotno?

00:13

Kao sto sam ocekivao, odmah si se pojavio. I kao sto sam ocekivao, nigde te nije bilo prije 15 dana kad je bilo obrnuto.. Ja sam mislio da si ti uvijek tu, da si bolji u ovome sto radis, ali ipak samo jedan u moru ostalih.. Mada dobro, ne moze se vise traziti od lovca na plusice.. 😊

00:11

@Kajzer pa sta cu drugo, mora i on nekako dobiti na vaznosti, a valjda ce u dogledno vreme smisliti i nesto drugo😊

Kajzer
15:38

Da li je moguce da mu se svaki put pecas na istu foru? Dozvoljavas da te vrti ko detence na ringispilu.

13:44

Moras prvo da odgovoris na pitanje koje sam ti postavio evo vec cetiri puta, a to je gde si nestao posle poraza Arsenala od Celsija? Tek tad mozes da tvrdis gde je bio ko pre 15 dana, ovako ispadas licemeran, a mislio sam da to ne volis, ali izgleda da si samo jedan u moru ostalih.

Непобедиви
00:46

Pa dobro, i pre par meseci i danas padate na ova IDENTICNA bockanja :D

vojin denic
00:34

Po cemu si zakljucio, po cipiripi kupu. Koliko se secam petlici su rascupani bili.