EFL kup - Osveta "Pevaca", Azar odveo Čelsi u polufinale!

• 19. decembar 2018.

• 22:46

Odigrani su svi mečevi 1/4 finala Liga kupa (EFL).

EFL kup - Osveta
Arsenal je u 1/4 finalu Liga kupa dočekao Totenhem, gosti su slavili u drugom ovosezonskom derbiju Severnog Londona i plasirali se u polufinale, bilo je 0:2 (0:1) na Emirejtsu.

Poveli su Sparsi u 21. minutu, nakon ispucavanja Ljorisa, Ali prihvata loptu na protivničkoj polovini, odlično se okreće i šalje savršen pas ka Sonu, koji beži odbrani "Tobdžija" i matira Čeha za 1:0.

Desetak minuta kasnije, veliku priliku je propustio Sisoko, katastrofalno je šutirao nakon jednog povratnog pasa iz kaznenog prostora rivala, posle sjajno izvedene kontre, poslao je loptu daleko preko gola domaćina.

U finišu prvog dela velika šansa za Remzija, ali Gazaniga sjajno interveniše, ostalo je 1:0 za "Pevce", detaljnije o prvom poluvremenu OVDE.

U drugom delu, nakon 15 minuta igre, savršena lopta Kejna ka Aliju, ovaj uspeva da izbegne ofsajd zamku i beži odbrani Arsenala, a onda lukavim lob udarcem matira Čeha za 2:0.

Samo dva minuta kasnije je Lakazet mogao da vrati Arsenal u igru, ali je iz dobre situacije pogodio stativu.

U finišu je Eriksen mogao da dotuče "Tobdžije", ali je njegov pokušaj sa ivice kaznenog prostora uspeo da ukroti Petr Čeh.

Na kraju pobeda Sparsa, koji idu u polufinale.

Eden Azar

Čelsi je dočekao Bornmut, slavili su sa 1:0 (0:0).

U prvom delu solidne prilike na obe strane, najpre Boruc brani pokušaj Barklija, potom Vilson u 17. minutu šutira pored gola iz dobre pozicije.

U 31. minutu Boruc brani pokušaj Vilijana, da bi pet minuta kasnije na drugoj strani Kepa sprečio Muzea da postigne pogodak.

Nakon 10 minuta igre u nastavku Loftus-Čik pogađa stativu, a tek u 84. minutu Eden Azar trese mrežu Bornmuta za 1:0. Pedro je najpre naterao Bruksa na grešku, potom je ostavio fantastičnu petu Azaru, Belgijanac se našao u izglednoj prilici, koju nije propustio.

U nadoknadi najpre dve dobre prilike za "Plavce" da reše utakmicu, ali je Boruc odbranio pokušaje Pedra i Žirua.

Stiv Kuk je u petom minutu nadoknade mogao da donese produžetke, ali ga je odbrana Čelsija u poslednji čas izblokirala.

"Plavci" u polufinalu, tu su još Totenhem, Mančester siti i Barton.