• Autor: Vladimir Stojanović

• 13. mart 2016.

• 17:00

Sjajne vesti za navijače Rome posle pobede u Udinama, Fiorentina nije pobedila, pa sada "Vučica" ima lepu prednost na trećem mestu.

Roma je u formi, videlo se u Udinama. Ne samo da je Džeko postigao gol, "Vučica" je tokom prvog poluvremena imala nekoliko šansi da savlada Karnezisa.

Udineze bolji na startu drugog dela, rezervista Zapata je pogodio stativu, Rimljani su spašavali živu glavu.

Ipak, dvadesetak minuta pre kraja, presuda, Pjanić je asistirao Florenciju za 0:2. Nisu se predavale "Zebrete", Portugalac Fernandeš je pet minuta pre kraja smanjio prednost "Vučice", ali do kraja se rezultat nije menjao.

U Firenci se Verona dobro branila protiv favorita, Tomović je već na startu zbog povrede morao da izađe. Mreža gostiju načeta u finišu prvog dela, akcija Telja, šut Maura Zaratea, lopta se odbila od jednog od fudbalera Verone i prevarila Golinija.

U nastavku loša igra Fiorentine, Verona je preko Tonija, nekada ljubimca navijače na Frankiju" mogla da izjednači. To nije bila dovoljna opomena, pa je posle kornera Emanuelsona Eros Pizano savladao golmana "Ljubičastih" i doneo neočekivani bod gostima udaljivši Fiorentinu od trećeg mesta.

Golove iz Udina i Firence možete videti ovde.

U duelu davljenika Karpi i Frozinone, debitanti u Seriji A, ali i najveći kandidati za ispadanje pored otpisane Verone su pokazali čvrstu igru bez mnogo prilika. Domaćin je posle nešto manje od pola sata poveo, aksija Lola i Bjanka, ovaj drugi je nadmududrio Lealija, radosta za domaće navijače na "Bralji".

U drugom Lacijali stižu do izjednačenja. Pavlović je izveo slobodan udarac, u gužvi najspretniji Dionizi, njegov osmi gol u sezoni za 1:1.

Ipak, bodovi ostaju u Modeni, De Guzman sa penala pogađa za 2:1, pa je Karpi sada na bod od Frozinonea, a dva od Palerma u luci spasa, Sicilijanci večeras igraju protiv Napolija.

Mnogo uzbuđenja na "Marasiju", sjajno prvo poluvreme u duelu Đenove i Torina. Nekada su bili sjajan tandem, sada su na suprotnim stranama. Na jednoj Alesio Ćerći je dao dva gola za domaće, Ćiro Imobile dva puta strelac za "Bikove", pa je posle prvog poluvremena bilo 2:2. Gosti su ispustili prednost od 2:0.

U drugom poluvremenu domaći stižu do dragocenih bodova u borbi za opstanak, Rigoni je prevario Moretija i glavom matirao Padelija.

U prvom meču dana, mršavi remi za Milan na gostovanju kod Kjeva.