Džeko i Kolarov razbijaju, nova pobeda Rome!

sreda 20.09.2017.
19:50

Edin Džeko postigao je dva gola danas u pobedi Rome na gostovanju Beneventu. Asistencija Kolarova.

EPA/ANGELO CARCONI

Roma je kao apsolutni favorit došla danas u Benevento na stadion "Ćiro Vigorito", a na kraju je opravdala očekivanja, slavila je sa ubedljivih 0:4.

U prvih 20 minuta ekipe su imale po jednu šansu, Edin Džeko na jednoj i Kataldi na drugoj, a onda je reprezentativac BiH uspeo da dovede goste u prednost.

Aleksandar Kolarov je protutnjao po levoj strani, uposlio Džeka kome nije bilo teško da sa metar pošalje loptu u nebranjenu mrežu.

Do 0:2, Roma stiže preko desne strane, igrao se 35. minut, lopta je bila upućena Džeku, ali je Fabio Lusioni zakačio loptu i poslao je u svoju mrežu.

Početkom drugog poluvremena Edin Džeko postiže gol levom nogom u suprotan ugao, bio je to odmeren udarac sa 20-ak metara čime je rešio pitanje pobednika.

Ipak, za kraj videli smo u 74. minutu još jedan gol u mreži Beneventa, a postigao ga je Venuti, igra domaćih, koji je nespretno reagovao nakon centaršuta Aleksandra Kolarova.