14:32

Podela plena na "Dall'Ari" na premijeri 30. kola Serije A.

Epa/Simone Arveda

Pauza nije baš legla Romanistima.

Osvojili su samo bod na gostovanju u Bolonji i nisu uspeli da nastave trijumfalni niz započet početkom meseca na gostovanju u Napulju.

Do boda su došli zahvaljujući golu Edina Džeka, koji se 15-ak minuta pre kraja meča poklonio na prvoj stativi na centaršut Perotija sa levog krila.

Bolonja je vodila od 18. minuta utakmice, Erik Pulgar je savladao Alisona preciznim udarcem po zemlji sa ivice šesenaseterca i kaznio smušenost Romine odbrane, koja je verovatno došla kao posledica povrede Rađe Naingolana i njegovog izlaska iz igre minut ranije.

Zanimljivo, bio je to jedini udarac u okvir gola gostiju. "Vučica" je bila daleko opasniji rival, imala gotovo 70% posed lopte, čak 15 udaraca upućeno je ka golu Bolonjeza, pet je išlo u okvir Santurovog gola, četiri je golman domaćih uspeo da ukroti.

Na kraju 1:1, na osnovu dešavanja na terenu više razloga za zadovoljstvo bi trebalo da ima Bolonja, ali domaći sigurno žale što nisu uspeli da sačuvaju rano stečenu prednost do kraja.