Dve "lepotice", pa pobeda Juventusa na penale!

subota 28.07.2018.
21:14

Meč obeležili sjajni golovi.

EPA/MANUEL DE ALMEIDA

Na Internacionalnom Kupu šampiona u Sjedinjenim američkim državama, Juventus je slavio nakon boljeg izvođenja penala. U regularnom delu bilo je 1:1, dok je u penal-seriji bilo 4:2 za torinski tim.

Portugalci su izveli dosta jak sastav, dok je Juve kombinovao i uglavnom gledao da u svakoj liniji tima ima nekog od standardnijih prvotimaca.

To se i videlo na terenu pošto je Benfika imala veći psoed lopte, pokušavala da savlada protivničkog golmana što je prva i uspela.

Aleks Grimaldo postigao je fantastičan pogodak iz slobodnog udarca u 66. minutu i tako savladao Matiju Perina.

"Stara dama" kao da se trgnula od tog trenutka i krenula u jače napade.

To im se isplatilo u 84. minutu kada je Luka Klemenca samo 12 minuta nakon ulaska u igru prelepim udarcem sa desne strane izjednačio i postavio konačan rezultat - 1:1.

Kako je potrebno da se meč završi pobedom nekog od dva tima, pristupilo se izvođenju penala.

Nije to trajalo kao u meču između Milana i Mančester junajteda, pa je Aleks Sandro postavio konačnih 4:2 u penal-seriji.

Srpski internacionalac Ljubomir Fejsa odigrao je 67 minuta pošto je tada zamenjen, dok Andrija Živković i Mile Svilar nisu ulazili u igru.