Dvadeseti gol u sezoni - Tavamba ne da titulu Degeneku!

ponedeljak 29.04.2019.
20:05

Bivši napadač Partizana upisao je dvadeseti prvenstveni pogodak u derbiju sa Al Hilalom. Milošu Degeneku izmiče titula.

Epa-Efe/Str
Epa-Efe/Str

Veliki derbi 28. kola saudijske Pro lige završen je trijumfom Al Tavona.

Ekipa za koju nastupa Leandre Tavamba savladala je Al Hilal kao gost 2:0 (0:0) i tako otvorila Al Nasru put ka šampionskoj tituli.

Pitanje pobednika rešeno je u drugom delu drugog poluvremena. Leandre Tavamba je 20. prvenstvenim golom doveo Al Tavon u prednost u 65. minutu, a pet minuta kasnije Brazilac Heldon postavlja konačan rezultat.

Bivši fudbaler Crvene zvezde Miloš Degenek zamenjen je na poluvremenu.

Al Hilal je do večeras držao lidersku poziciju u Pro ligi i imao sve u svojim rukama, ali nakon večerašnjeg poraza pada na drugo mesto sa bodom manje u odnosu na Al Nasr.

Novi lider sada ima otvoren put ka tituli jer u poslednja dva kola igra protiv dvanaestoplasiranog Al Hazema i pretposlednjeg Al Batina.

Sa druge strane, Al Hilal prvo gostuje Al Itifaku, a zatim u poslednjem kolu na svom terenu igra protiv trećeplasiranog Al Šaba.