Dva minuta neizvesnosti, a onda je VAR presudio - Ikardijev 26. gol!

nedelja 22.04.2018.
16:24

Ispravna odluka, iako su fudbaleri Kjeva protestovali kada je arbitar pokazao na centar.

EPA-EFE/ROBERTO BREGANI

Ekipa milanskog Intera u 51. minutu povela je protiv Kjeva u Veroni sa 1:0, golom Maura Ikardija, njegovim 26. u sezoni, ali tek posle ''konsultacije'' arbitara sa VAR tehnologijom.

Pogotku je prethodio snažan udarac Brozovića sa nekih 18 metara, golman domaćih je odbio loptu do D'Ambrozija, koji je naizgled bio u ofsajdu, ali je asistirao Ikardiju koji ju je sproveo u mrežu.

Usledila su dva minuta neizvesnosti, dok se čekala presuda VAR tehnologije, a onda je sudija potvrdio da je gol regularan, što se i moglo videti na usporenom snimku.

D'Ambrozio nije bio u ofsajdu, a iako se ova odluka nije svidela fudbalerika Kjeva, kapiten Radovanović je predvodio njihove proteste, na kraju su morali da se pomire sa primljenim golom.

Ikardijev pogodak možete da pogledate OVDE.

Deset minuta kasnije, Ivan Perišić je duplirao prednost ''Neroazura'' posle sjajne akcije sa Karamoom i Rafinjom, i tako praktično rešio sve dileme u ovom meču - 2:0.