nedelja 01.10.2017.
18:05

Fudbaleri Barselone slavili su na praznom "Kamp Nou" protiv ekipe sa Kanara.

EPA-EFE/Alejandro Garcia

U okviru sedmog kola španske Primere, Barselona je pred praznim tribinama savladala ekipu Las Palmasa sa 3:0 (0:0).

Mučili su se Katalonci u prvih 45 minuta, zaradili su čak četiri žuta kartona, a interesantno je i da je Las Palmas imao veći posed lopte (45% - 55%).

Imao je Mesi dobru šansu u 22. minutu, odlično je izveo slobodan udarac, ali je Čičazola lepom paradom sačuvao svoju mrežu.

Pred kraj prvog dela igre, Las Palmas je imao najbolju priliku, bivši igrač Vest Hema Džonatan Kaljeri je šutirai sa ivice peterca, ali je pogodio stativu.

A onda, Valverde vrši dvostruku izmenu već na startu drugog dela igre, Rakitić je zamenio Paulinja, Inijesta Aleiša Vidala, a to je ubrzo dalo rezultate.

Igrao se 50. minut, kada je Leo Mesi izveo korner sa desne strane, a najbolji u skoku bio je Serđo Buskets, 1:0 za domaćina.

Na 2:0 je u 70. minutu povisio Leo Mesi, Denis Suarez je poslao sjajan pas ka Argentincu, ovaj je obišao golmana gostiju i ugurao loptu u praznu mrežu.

Samo sedam minuta kasnije, sve je bilo jasno, odlično je Mesi povukao, dodao do Inijeste, ovaj prosledio do Suareza, koji je na prvu proigrao Mesija, ovaj je izbio sam pred Čičazolu i lako ga savladao za svoj drugi gol na meču.

Do kraja nije bilo ozbilljnijih prilika, Barsa je rutinski privela meč kraju i upisala nova tri boda u španskoj Primeri, pa tako ostaju prvi na tabeli sa maksimalnim učinkom u prvih sedam kola, dok je Las Palmas tik iznad zone ispadanja sa dve upisane pobede i pet poraza.

U Kataloniji se igralo u neobičnom ambijentu, pred praznim tribinama "Kamp Noua", a u nastavku pročitajte i zašto.