Duško Tošić "pocrveneo" na derbiju, Galatasaraj izbacio Bešiktaš iz trke

"Lavovi" sa Bosfora su se pobedom nad aktuelnim šampionom Turske vratili na lidersku poziciju.

EPA/STR
EPA/STR

U derbiju 31. kola turskog šampionata Galatasaraj je savladao Bešiktaš sa 2:0.

Fernando je doveo "lavove" u vođstvo sredinom prvog poluvremena na asistenciju Nagatoma i to je bio jedini gol u prvih 45. minuta meča, iako je bilo sijaset šansi.

Gari Rodrigez je mogao da donese prednost Galati samo što se krenulo sa centra, a tri minuta pre vodećeg gola, dobru priliku za Bešitkaš propustio je Negredo.

Kvarežma je imao šansu ekspresno da izjednači, a u završnici prvog dela igre viđena je po jedna dobra prilika na obe strane, Gomis i Taliska nisu uspeli da pronađu put do mreže.

Drugo poluvreme počelo je dobrim pokušajem Arslana iz voleja, nije bio precizan, potom su Musleri preili Kvarežma i Babel, posle sata igre Feguli je mogao da duplira prednost Galatasaraja, a pet minuta kasnije Gomis je promašo penal koji je skrivio Duško Tošić i zbog toga dobio crveni karton.

Međutim, nepunih pet minuta pošto je Tošić isključen, Galata je iskoristila brojčanu nadmoć.

Gari Rodrdigez je napravio minijaturu ui povisio na 2:0, Fabricio nije imao nikakve šanse.

To je odlučilo derbi, do kraja nije bilo promena. Taliska je u nadoknadi pokušao da ublaži poraz aktuelnog šampiona Turske, ali Muslera nije dozvolio "crnim orlovima" da dođu do počanog gola.

Galatasaraj je prvi na tabeli na tri kola pre kraja, Bešiktaš zaostaje četiri boda za liderom, trećeplairani Fenerbahče tri boda, a aktuelni vicešampion Bašakšehir jedan.