Dušane, veliki si! Tadić 30. golom u sezoni rešio veliki derbi holandskog fudbala!

nedelja 31.03.2019.
18:44

Fudbaleri Ajaksa izvojevali su veliku pobedu u okviru 27. kolu holandske Eredivizije.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Veliki derbi između Ajaksa i PSV-a okončan je pobedom sastava iz Amsterdama, rezultatom 3:1 (1:0).

Poveli su "Kopljanici" u 21. minutu, autogol je postigao Danijel Švab.

Desetak minuta kasnije pripretio je "Filipsovcima" De Liht, ali je glavo tukao pored gola.

Otišlo se sa 1:0 na odmor, da bi nakon osam minuta igre u nastavku veliku šansu da poravna imao Lozano, ali je Onana vrlo dobro intervenisao u sačuvao mrežu.

Mazrui je u 55. minutu zaradio žuti karton, ali par minuta kasnije je sudija Bjorn Kujpers dobio informaciju od svojih kolega iz VAR da bi bilo dobro da pogleda snimak.

To je i učinio, da bi nakon toga poništio žuti karton i fudbaleru Ajaksa pokazao direktan crveni!

Samo minuta kasnije, novi problemi za Ajask, PSV dolazi do poravnanja preko Luka de Jonga.

Uveo je Erik ten Hag potom Feltmana da pojača defanzivu, da bi u 69. minutu strelac autogola Švab napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru.

Kujpers je nakon pregledavanja snimka pokazao na kreč, a odgovornost je preuzeo, ko drugi nego, Dušan Tadić.

Smiren je bio reprezentativac Srbije, efektno je šutirao, poslao golmana u pogrešnu stranu i vratio prednost Ajaksu, svojim 30. golom u svim takmičenjima za "Kopljanike" ove sezone.

Drama do kraja, ali PSV nije uspevao da napravi ozbiljniju priliku pred golom velikog rivala, da bi Neres u poslednjem minutu overio pobedu Ajaksa i postavio konačan rezultat.

Veliki trijumf za ekipu iz Amsterdama, sada su se približili ekipi iz Ajndhovena na samo dva boda, PSV ima 67 bodova, Ajaks 65.