nedelja 26.01.2020.
19:37

Novi neočekivan rezultat "Kopljanika".

EPA-EFE/VI-Images / Maurice van Steen

Fudbaleri Groningena uspeli su da slave kod kuće protiv favorizovanog Ajaksa sa 2:1 (1:0).

Poveo je domaćin u 16. minutu, Serhujs je pobegao odbrani Ajaksa i matirao Onanu.

Sa 1:0 se otišlo na odmor, da bi nakon sedam minuta igre u nastavku Groningen došao i do drugog pogotka. Prodor Šreka po levoj strani, zavrnuo je loptu u sredinu ka Lundkvistu, ovaj je uspeo da šutira i uz malo sreće matira golmana Ajaksa za 2:0.

Uspeli su "Kopljanici" da se vrate u meč 20 minuta kasnije, Tadić je grudima ostavio loptu Van de Beku, sjajni vezista je uhvatio volej i smanjio na 2:1.

Ipak, Ajaks nije uspeo do kraja susreta da ugrozi gol rivala, mogao je Memišević da im presudi u 87. minutu nakon jednog centaršuta iz slobodnog udarca, ali je njegov pokušaj glavom otišao pored gola rivala.

Ostalo je 2:1, treći poraz Ajaksa ove sezone, prvi su na tabeli sa tri boda više od AZ Alkmara, dok je Groningen nakon ovog trijumfa osmi sa 18 bodova manje od današnjeg rivala.