Drugi tim Reala bolji od Leganesa, Brašanac dao počasni gol

subota 28.04.2018.
20:21

"Los Blankosi" su savladali "mlađeg brata" iz komšiluka iako je Zidan odmarao svih 11 igrača koji su bili strateri pre tri dana u Minhenu.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Real Madrid je osigurao ostanak na trečem mestu na tabeli Primere četiri kola pre kraja sezone, pošto je danas u "kombinovanom" sastavu savladao Leganes sa 2:1.

Garet Bejl je u osmom minutu doveo "kraljevski klub" u vođstvo, gosti su mu dozvolili da iz peterca pokupi jedan otpadak i da akrobatski zatrese mrežu.

Velike zasluge za vodeći pogodak pripadaju Majoralu koji je u opasnoj zoni ukrao loptu i napravio pometnju u poslednjoj linij Legenaesa.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena Real je duplirao prednost, Borha Majoral je bio najviši u skoku u gužvi pred protivničkim golom nakon jednog centaršuta "pomoćne igre" posle kornera sa leve strane  i glavom pogodio za 2:0.

Leganes je sredinom drugog poluvremena smanjio na 2:1, Darko Brašanac je pogodio na asitenciju Amrabata, ostao je zaboravljen na drugoj stativi i nije mu bilo teško da iz peterca pogodi nebranjenu mrežu.

El Zar i Buve su do kraja imali prilike da donesu bod "zelenima" naa  "Bernabeu", ali nisu bili precizni pa je ostalo 2:1.