Drogba pobedio Arsenal!

• Autor: Miloš Marković

• 04. avgust 2013.

• 19:31

'Emirejts Kup' je osvojio turski Galatasaraj, pobedom nad domaćim Arsenalom, koji je sa dva gola srušio Didije Drogba.

Kakav povratak u Englesku sjajnog Didijea Drogbe.

Kao da nije ni odlazio, iskusni napadač odigrao je sjajnu utakmicu protiv Arsenala, svog starog rivala, kome je uručio dva gola za pobedu svog tima nakon preokreta - 1:2.

Meč na Emirejts stadionu počeo je promašajem Tija Volkota koji je sjajno prevario golmana Musleru, ali je njegov šut završio tik pored gola.

Ipak, uspeo je Englez da se upiše u strelce u 39. minutu kada je njegov centaršut sa leve strane odskočio u petercu i završio iza leđa Muslere.

Rezultatom 1:0 se otišlo na odmor, a potom je na scenu stupio Didije Drogba.

Prvo je u 78. minutu na sjajan način iznudio penal, koji je uspešno realizovao i svom timu doneo izjednačenje.

A onda, u 87. minutu, nakon sjajne lopte Snajdera, Drogba je fantastično okrenuo svoje čuvare u kaznenom prostoru i loptu zakucao u mrežu, proslavljajući pogodak za pobedu na svoj prepoznatljiv način, kako je to godinama radio u dresu Čelsija.

Na kraju, Galatasaraj ostvaruje pobedu od 2:1 i osvaja Emirejts Kup nakon sjajne partije iskusnog napadača iz Obale Slonovače.