Drogba kaznio Barsine promašaje!

• 18. april 2012.

• 22:40

Čelsi večeras na Stamford Bridžu stekao prednost u prvom polufinalnom meču Lige šampiona protiv Barselone. Čovek odluke Didije Drogba, Katalonci prokockali nekoliko odličnih prilika, pre svih Aleksis Sančez, Fabregas i Pedro u samom finišu.

Fudbaleri Čelsija ostvarili su večeras na svom terenu veoma dobar rezultat protiv Barselone, posebno imajući u vidu nekoliko odličnih prilika koje Katalonci nisu iskoristili. Konačnih 1:0 daju nadu ekipi Roberta Di Matea da nisu bez šansi u revanšu.

Sadržajan početak meča, Drogba je u uvodnim minutima prvi pripretio golu Valdesa, ali je mnogo veća opasnost bila na drugoj strani u devetom minutu igre.

Neuspela ofsajd zamka domaćih, Aleksis Sančez izbija sam ispred Čeha, ali prečka sprečava vođstvo Barse!

Imala je Barsa i u 17. minutu lepu priliku posle akcije Alveša i Mesija, ali Fabregas nije uspeo je realizuje.

Usledio je nešto mirniji period igre, da bi ponovo bilo uzbuđenja u finišu prvog poluvremena. U 43. minutu Fabregas je u sjajnoj šansi, iskosa sa leve strane je savladao istrčalog Čeha, ali je Ešli Kol sa gol linije uspeo da izbije loptu u polje i spreči siguran gol.

Iako je Barsa imala više od igre u prvom poluvremenu, na odmor se otišlo vođstvom Čelsija.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena Mesi je izgubio jednu loptu na sredini terena, usledila je brza akcija ''Plavaca'', Lampard ka Ramirešu, ovaj odlično centrira za Drogbu koji je na pravom mestu. Valdes je nemoćan, Čelsi vodi 1:0!

Početkom drugog poluvremena, Aleksis Sančez je imao još jednu veliku priliku posle akcije sa Fabregasom, ali je Ešlo Kol i ovog puta odigrao značajnu ulogu. Iako nije dotakao loptu, uspeo je prilično da omete napadača Barse, koji na kraju nije bio precizan.

Posle ove prilike Sančeza, naredna je usledila tek u 87. minutu. Mesi je odlično izveo slobodan udarac, Pujol je okrznuo loptu glavom, a Petr Čeh sjajnom intervencijom uspeva da sačuva vođstvo Čelsija.

Ali, u nadoknadi vremena, još bolja prilika za Barsu da izjednači. Sjajna akcija Mesija i Busketsa, rezervista Pedro je šutirao sa petnaestak metara, ali stativa je ovoga puta bila saveznik Čelsija.

Ostalo je 1:0, prednost Čelsija pred revanš na Kamp Nou.

Čelsi: Čeh, Ivanović, Kol, Kejhil, Teri, Ramireš, Raul Meireleš, Mikel, Lampard, Mata, Drogba.

Barselona: Valdes, Alveš, Pujol, Buskets, Maskerano, Fabregas, Ćavi, Inijesta, Adrijano, Sančez, Mesi.