• 29. jul 2016.

• 09:54

Afrikancu su "Guneri" uvek bili omiljena žrtva, ali se Venger poslednji smejao ovog puta.

Arsenal je u San Hozeu na američkoj turneji pobedio selekciju MLS lige sa 2:1.

"Guneri" su se ponovo suočili sa starim neprijateljem, Drogbom, ponovo im je dao gol, ali je na kraju pobeda pripala Englezima.

Arsenal je stigao do prednosti posle penala koji je i izborio i izveo Žoel Kempbel, ali je do poluvremena, Drogba, koji sada igra za Montreal Impakt, izjednačio rezultat.

"Tobdžije" su delovale mnogo bolje nego prošlog petka protiv Lensa, mada je selekcija američke lige mogla preko Dos Santosa i Đovinka da pogodio mrežu gostiju.

Igrao je i Andrea Pirlo, na drugoj strani je debitovao Granit Džaka u nastavku, meč je rešen u poslednjim minutima, mladi Akpom je posle akcije Monreala loptu sproveo u mrežu za konačnih 2:1 i prvu letnju pobedu Arsenala.