Drama u finalu, Liverpulu u 90. minutu VAR oduzeo već viđeni penal!

subota 21.12.2019.
20:29

Još nije gotovo, prava uzbuđenja tek predstoje u Dohi.

Beta/AP Photo/Hassan Ammar

U regularnom toku meča u borbi za titulu klupskog prvaka sveta, Liverpul i Flamengo igrali su 0:0, slede produžeci!

Liverpul je ušao mnogo konkretnije u utakmicu. Keita je u petom minutu imao prvu izglednu priliku za Liverpul, posle dodavanja Salaha, ali je sa nekih petnaestak metara šutirao preko gola.

Samo minut kasnije još jedna prilika za ''Redse'', ovoga puta pokušao je Aleksander Arnold, ali je zamalo bio neprecizan.

Flamengo potom uspeva da odgovori, najpre preko Barbose, a u 23. minutu i preko Ribeira, oba puta bez rezultata.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Liverpul je ponovo počeo opasno da preti, pa je u 47. minutu stativa spasila Brazilce posle šuta Roberta Firmina.

Sredinom drugog poluvremena, opet je Flamengo delovao hrabrije i ofanzivnije, ali kako se bližio kraj regularnog toka meča, Liverpul je pojačavao pritisak, pa smo u 86. minutu videli prelep pokušaj Hendersona, koji je izvan kaznenog prostora gađao gornji levi ugao protivničkog gola, ali je Dijego Alveš svojom paradom sačuvao mrežu i ulepšao ukupan utisak.

A onda, tek što je počela nadoknada vremena, počela je i prava drama na terenu. Liverpul je izveo munjevitu akciju, Sadio Mane je umakao svojim čuvarima, Rafinja ga klizećim startom obara na ivici kaznenog prostora i sudija prekida igru!