Drama u derbiju, Juve slavio sa penala u 97. minutu!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 10. mart 2017.

• 22:42

Juventus se ispromašivao, Donaruma spustio rampu, a onda u poslednjim sekundama, posle penala šampion slavio sa 2:1 protiv Milana! Odluka koja će podeliti Italiju!

Uraganski napadi Juventusa na početku, smenjivali su se napadiu i opasne situacije pred golom Donarume.

Ali, sjajni mladi golman Milana nije poklekao.

Nekoliko puta je odlično intervenisao, prvu šansu je imao Dibala, u nastavku akcije Kedira.

Zatim je Dibala pao u kaznenom prostoru posle kontakta sa Zapatom, čini se da je bio penal, u nastavku akcije Pjaca šutira pored gola.

Usledili su pokušaji Dibale i Iguaina, a onda posle pola sata i vođstvo Juventusa.

Benatija je oduzeo loptu Baki i stigao da posle akcije Dibale i Danija Alveša završi akciju na oduševljenje krcate "Arene".

Benatija

Posao za Juventus je mogao za završi Kedira, ali je njegov udarac otišao pored gola.

A onda je Juve stao i Milan je to iskoristio, izašli su visoko, oduzeli nekoliko lopti na protivničkoj polovini, Delofeu je prošao Barzaljija, asistencija ka Baki koji je bio  u minimalnom ofsajdu. Sudije se nisu oglasile, Kolumbijac kroz noge Bufonu poravnava na 1:1.

Baka

Milan odlazi na poluvreme mnogo zadovoljniji, a Juve je žalio za prilikama.

U nastavku slična slika. Prilike su se ređale, Pjaca je promašivao, Baka umalo postigao autogol, a Donaruma fantastičan. Ovo je bilo veče kada je golman Milana pokazao da je legitimni naslednik Bufona.

Pjanić je pogodio prečku, činilo se kao da lopta neće u gol.

Na drugoj strani, Milan bezopasan, izveli su par dobrih kontri ali nije bilo završnog pasa.

U finišu se otvorio prostor za "Rosonere", par grešaka odbrane Juventusa, vadio je Bufon kestenje iz vatre ispred Delofeua. U finišu Milan bolji, kao da su dobili samopouzdanje...

Ipak, u nadoknadi šansa i za Iguaina, nije mu se dalo. Ali onda, nova situacija koja će podeliti Italiju. Penal za Juventus u poslednjim sekundama, Vanđonija je lopta pogodila u ruku, sudija Masa je pokazao na belu tačku, uz žestoke proteste.

Dibala pogađa, pobeda Juventusa od 2:1, zaslužena ili ne?

Bili su mnogo bolji, ali biće i komentara na odluku sudije. Juve je otišao na +11 uz utakmicu više od Rome.