Drama u Belgiji, Šaponjić HEROJ!

sreda 23.05.2018.
23:29

Nekadašnji napadač Partizana večeras podsetio na ''Mundijalito'' kada je postigao neke od ključnih golova u pohodu na titulu prvaka sveta.

Epa/Ben Campbell

Ove sezone Ivan Šaponjić igra u belgijskom Varegemu koji se u finišu sezone bori kroz plej-of za plasman u Ligu Evrope.

Polufinalni susret između Varegema i Lokerena bio je dramatičan, a 20-godišnji Srbin je na kraju izrastao u heroja.

Meč je u regularnom toku završen rezultatom 1:1, potom je Lokeren u šestom minutu produžetka poveo sa 2:1, posle čega je trener Varegema u 108. minutu uveo Šaponjića u igru.

I, samo šest minuta kasnije, upravo je Šaponjić doneo izjednačenje Varegemu na 2:2, iako je njegov tim još od 37. minuta igrao bez isključenog Bongonde.

Odluka je potom pala u penal-seriji koju je Varegem dobio sa 4:3 i izborio se za meč odluke protiv Genka, a Šaponjić je bio jedan od onih koji su u odlučujućim trenucima preuzeli odgovornost. Precizno je izveo penal ui četvrtoj seriji i tako dodatno upotpunio svoj učinak večeras.