Drama ''pod Vezuvom'' - Napoli ispao iz Kupa!

22:41

Šok za navijače Napolija na početku 2018.

Beta/AP Photo/Andrew Medichini

Fudbaleri Napolija večeras su završili učešće u Kupu Italije.

Napolitanci su na svom terenu poraženi u četvrtfinalu ovog takmičenja od Atalante rezultatom 2:1, pa sada ekipa iz Bergama čeka boljeg iz sutrašnjeg torinskog derbija (Juventus - Torino).

Sva tri pogotka postignuta su u drugih 45 minuta. Trijumf gostiju najavio je Timoti Kastanj posle samo pet minuta igre u drugom poluvremenu. Bila je to brza akcija po levoj strani, a posle centaršuta se Kastanj najbolje snašao pred golom Napolija i iz neposredne blizine savladao golmana Sepea - 0:1.

Slična situacija i u 81. minutu, ponovo je Atalanta probila po levoj strani, a ovoga puta je Alehandro Gomez sam realizovao akciju odličnim udarcem kojim je prednost Atalante duplirana.

Četiri minuta kasnije, domaći su vratili nadu golom Mertensa posle centaršuta Insinjea sa leve strane, ali više od toga nisu mogli.

Ostalo je 2:1, Atalanta ide u polufinale, a još da podsetimo da je jedan polufinalni par već poznat, Milan - Lacio.