Drama na ''Meaci'', Inter ipak prošao dalje!

• 15. januar 2013.

• 23:37

Veoma zanimljiv i dramatičan meč odigran je na ''Meaci'', gde je Inter imao prednost od 2:0, ali ju je prokockao u finišu, pa su o putniku u polufinale Kupa odlučivali produžeci. Junak meča Ranokija, strelac pobedonosnog gola u 120. minutu.

Inter je pred svojim navijačima bio u ulozi favorita protiv Bolonje u četvrtfinalu nacionalnog Kupa, delovalo je da će tu ulogu bez većih problema i opravdati, ali onda je usledio šokantan finiš.

Posle regularnih 90 minuta rezultat je bio 2:2, a gol odluke delo je Ranokije u poslednjim sekundama drugog produžetka - 3:2 za ''Neroazure''!

Domaći su poveli u 34. minutu meča, kada je Guarin sjajnim udarcem iz mesta zatresao mrežu gostiju.

Minimalnu prednost Inter je uspešno čuvao i u nastavku meča, a kada je Palasio u 77. minutu duplirao prednost, činilo se da je sve rešeno - 2:0.

Međutim, ovaj gol kao da je probudio iz nekakvog sna ekipu Bolonje. Samo tri minuta kasnije, slobodan udarac za goste u gol pretvara Dijamanti, fenomenalnim udarcem pod prečku - 2:1.

Minut kasnije umalo autogol Ranokije, ali je stativa spasila domaće. Ipak, drama dostiže vrhunac u 84. minutu, kada je posle centaršuta sa desne strane Gabiadini bio na pravom mestu i Handanovič je ponovo savladan - 2:2!

Pravi šok za navijače Intera posle naizgled sigurnog vođstva, ali moralo se u produžetke. Domaći su preko Palasija zatim imali odličnu priliku za vođstvo, ali je ovog puta stativa spasila goste.

I kada je izgledalo da će putnika u polufinale odlučivati penali, Ranokija je u 120. minutu meča bio najsnalažljiviji posle kornera pred golom Bolonje i slavlje Stramaćonijevog tima je moglo da počne - Inter ide dalje!