DRAMA - Atletiko u četvrtfinalu, PSV-u samo simpatije!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 15. mart 2016.

• 23:28

Donekle neočekivana neizvesnost u meču Atletika i PSV-a, u četvrtfinalu su Španci nakon penala - 8:7!

Odlična igra Holanđana u prvom poluvremenu. PSV je zatvorio prilaze svom golu, par puta su ugrozili Oblaka, na drugoj strani jedina prava prilika za Grizmana, kada je sjajno intervenisao Zut.

Atletiko je pojačao pritisak u finišu prvog dela, par puta se lopta šetala po kaznenom prostoru, ali su "Filipsovci" uvek nalazili načina da izblokiraju šut.

Pokazali su se kao čvrst tim, bez ikakvog straha su se suprotstavili favoritu čuvajući početni rezultat.

U nastavku je postalo komplikovanije, Atletiko ih je stegao, Koke i Himenez su pretili, probio je par puta Karasko, ali su gosti odolevali.

Ipak, u jeku napada "Jorgandžija", velika prilika za PSV, Lokadija je pogodio stativu, a njegovi saigrači nisu odbijenu loptu uspeli da sprovedu u mrežu.

Posle sat akcija Felipea Luisa, Karasko je loše šutirao...

Fernando Tores je ušao u igru u drugom poluvremenu, veoma se trudio, ali bez efekta.

Kako se regularni deo bližio kraju timovi sve oprezniji, jasno je bilo da bi neka greška ili detalj mogla da odluči četvrtfinalistu.

Tores je u 85. minutu imao šansu, malo Zut, pa malo stativa su sačuvali tim iz Ajndhovena. Pao je Felipe Luis, Klatenburg odmahnuo rukom u samom finišu, ostalo je 0:0, sledili su produžeci.

Tamo nismo videli apsolutno ništa, osim još 30 minuta nezanimljivog fudbala. Kao da su obe ekipe jedva čekale penale, prevashodno su pazile na svoj gol, nisu se upuštali u napadačke akcije sa više fudbalera.