Drama - Atletiko posustaje!

• 04. maj 2014.

• 18:51

Novo veliko iznenađenje u 36. kolu Primere! Finalista Lige šampiona i lider na tabeli danas potpuno nemoćan protiv Levantea, pa tek sada u Barseloni mogu da žale zbog kiksa protiv Hetafea. Sada je Real u sjajnoj prilici da šampionsku trku učini još dramatičnijom.

Kakva završnica Primere!

Posle pobede nad Čelsijem na Stamford Bridžu i plasmana u finale Lige šampiona, a onda i jučerašnjeg kiksa Barselone protiv Hetafea, madridski Atletiko je danas imao priliku da napravi ključni korak ka osvajanju titule u Primeri.

Umesto toga, Levante je na svom terenu slavio sa 2:0, pa se dva kola pre kraja sezone i dalje ništa ne zna kad je u pitanju ishod trke za titulu.

Umor, prevelika želja, ili nešto treće, doveli su do toga da Atletiko večeras ne liči na onaj tim koji je pre samo četiri dana bio dominantan na Stamford Bridžu.

Da je iznenađenje na pomolu, moglo se naslutiti već posle sedam minuta igre, kada je Filipe Luis veoma loše reagovao posle jednog kornera domaćih sa desne strane. Grudima je pokušao da vrati loptu Kurtoi, ali je umesto toga, pogodio sopstvenu mrežu - 1:0 za Levante!

Očekivao se odgovor Simeoneove ekipe, ali vreme je prolazilo, a Levante je i dalje imao vođstvo, s kojim je otišao i na poluvreme.

Slična slika viđena je i u nastavku, Madriđani nemoćni pred golom domaćih, a završni udarac Atletiku zadao je David Baral u 69. minutu. Kasadesus je odlično probio po levoj strani, uputio centaršut, Godin je zakasnio, a Baral poslao loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Golove pogledajte OVDE.

Ovakav epilog je ogroman motiv za Real, koji večeras dočekuje Valensiju od 21 čas. U slučaju pobede, prišao bi gradskom rivalu na tri boda razlike, ali uz utakmicu manje.