subota 16.05.2020.
17:22

Ni "D" od derbija.

EPA-EFE/MARTIN MEISSNER / POOL

Bundesliga je danas i zvanično nastavljena, pet mečeva odigrano je u okviru 26. kola u terminu od 15:30h.

Meč koji je privukao najviše pažnje odigran je na "Signal Iduna Parku" u Dortmundu, Borusija je u "derbiju Rura" dočekala Šalke.

Pola časa je trebalo "Milionerima" da "razbiju led", a onda su potpuno razbili velikog rivala i na kraju slavili sa ubedljivih 4:0 (2:0).

Poveli su u 29. minutu, sjajna akcija, Brandt petom proigrava Azara, ovaj iz prve šalje loptu pred gol rivala, gde se na pravom mestu našao Haland, koji trese mrežu Šuberta i postiže prvi gol u nastavku sezone u Nemačkoj.

U poslednjem minutu prvog poluvremena Borusija stiže i do drugog pogotka, ovoga puta Brandt u ulozi asistenta, a strelac je bio Rafael Gereiro.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a samo tri minuta trebalo je domaćinu da u nastavku uveća prednost.

Haland je proigrao Brandta, ovaj pravovremeno dodao loptu do Azara, koji iz prve šutira, Šubert očajno reaguje i "Milioneri" stižu do 3:0.

Sve je bilo jasno u 63. minutu, kada je Haland majstorski progiro Gereira, ovaj je izbegao ofsajd zamku i matirao Šuberta po drugi put na meču, za konačnih 4:0.