Dortmundu četvrtfinale na vidiku!

• 13. februar 2013.

• 22:40

Šahtjor dva puta vodio protiv aktuelnog šampiona Nemačke, ali su gosti dva puta uspevali da izjednače i sa znatno većim šansama ulaze u revanš - 2:2 u Donjecku!

''Milioneri'' su bili nešto opasniji u uvodnom delu meča. Njihov defanzivac Mats Humels je posle kornera Rojsa u 17. minutu pogodio prečku, a minut kasnije i Blaščikovski je opasno pripretio golmanu Pjatovu.

Nisu gosti uspeli da povedu u tim trenucima, a kazna je usledila u 31. minutu, kada je Darijo Srna fenomenalno izveo slobodan udarac sa oko 25 metara i Vejdenfeler je bio nemoćan - 1:0!

Ipak, samo deset minuta potrajalo je vođstvo Šahtjora. Dugo su fudbaleri Dortmunda ''pleli mrežu'' oko gola domaćih, da bi na kraju, u 41. minutu Levandovski ostao usamljen ispred Pjatova i tu priliku nije propustio - 1:1.

Početkom drugog poluvremnena Šahtjor je ponovo preuzeo inicijativu, a kada se činilo da se Dortmund oslobodio pritiska, domaći su stigli do drugog gola.

Rezervista Dijego Košta je sjajno primio dugu loptu koja je bila upućena ka njemu, a onda još boljim volej udarcem poslao u mrežu. Santana i Humels su bezuspešno pokušali da ga zaustave, Šahtjor vodi 2:1.

Finiš meča pripao je gostima. Prvo je Levandovski propustio priliku za izjednačenje, ali ne i Mats Humels. Štoper gostiju je u 87. minutu iskoristio novu priliku posle kornera i postavio konačnih 2:2!