Dortmund u finalu Kupa, ''stotka'' Levandovskog!

• 15. april 2014.

• 22:28

U prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Nemačke, Dortmund je opravdao ulogu favorita protiv Volfsburga, plasirao se u finale, gde sada čeka boljeg iz duela Bajerna i Kajzerslauterna.

Posle dve sjajne utakmice, protiv Reala u Ligi šampiona (2-0) i Bajerna u prošlom kolu Bundeslige (3-0), Klopovi ''Milioneri'' večeras su dočekali Volfsburg u polufinalu nacionalnog Kupa i - nastavili seriju pobeda.

Dortmund je pred svojim navijačima slavio sa 2:0 i tako izborio mesto u finalu, gde će se sastati sa boljim iz duela Bajerna koji brani trofej i Kajzerslauterna, koji ima ulogu potpunog autsajdera u drugom polufinalu.

Najveći deo posla oko plasmana u finale ''Milioneri'' su završili već u prvom poluvremenu. Posle 13 minuta igre, Dortmund je izveo brzu akciju, lopta sa desne strane terena dolazi do Mhitarijana, koji na ''kapici'' šesnaesterca pronalazi prostor za udarac i loptu šalje u donji levi ugao gola ''Vukova'' - 1:0.

Minimalno vođstvo ''Milionera'' ostalo je na snazi sve do finiša prvog poluvremena, a onda je Levandovski u svom stilu, sa nekih petnaestak metara  poslao loptu pod prečku. Neodbranjivo, 43. minut - 2:0!

Bio je to ujedno i jubilarni, 100. gol Levandovskog u dresu Dortmunda, što je on umeo da na pravi način i proslavi.

Bila je to velika prednost Dortmunda pred nastavak meča, ali posao ekipi Jirgena Klopa nije bio nimalo lak u drugih 45 minuta. Volfsburg je krenuo na sve ili ništa, bio mnogo opasniji. Stvorili su ''Vukovi'' nekoliko veoma dobrih prilika, ali zahvaljujući odličnom golmanu Vajdenfeleru, Dortmund je uspeo da sačuva stečenu prednost i izbori plasman u finale.

Ovom trijumfu doprineo je i naš Miloš Jojić, koji je ponovo bio u startnoj postavi, odigrao svih 90 minuta, uz zapažen učinak na terenu.