Dortmund sve moćniji, ali ovaj Haland je ČUDO!

petak 24.01.2020.
22:27

Pet golova je dao u prve dve utakmice u Bundesligi, i to sve za ukupno nepunih 60 minuta na terenu!

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Devetnaesto kolo Bundeslige počelo je ubedljivom pobedom Dortmunda, koji je pred svojim navijačima savladao Keln sa 5:1 i nastavio da grabi ka vrhu tabele.

Već u prvom minutu se mreža gostiju zatresla, kada je Gerero pogodio na asistenciju Sanča, a na isteku prvih pola sata igre, Marko Rojs je duplirao vođstvo domaćih - 2:0.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a tek što je počelo drugo poluvreme, akcija Rojsa i Sanča, koji je povisio na 3:0 i pitanje pobednika bilo je rešeno.

Ut je u 64. minutu smanjio na 3:1, a onda u igru ulazi fenomenalni Norvežanin Erling Haland, spektakularno zimsko pojačanje Dortmunda iz austrijskog Salcburga.

Podsetimo, u debiju protiv Augsburga je postigao het-trik za 32 minuta na terenu, a večeras je za 25 minuta u igri postigao još dva gola - prvi u 78, a drugi devet minuta kasnije za konačnih 5:1!

Dakle, pet golova za samo 57 minuta, što je novi rekord Bundeslige!