Dortmund se igrao, Juve još na plaži!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 25. jul 2015.

• 21:09

Nemci lako savladali italijanskog šampiona večeras u San Galenu, a najbolji golman sveta sprečio i teži poraz Juventusa...

Dortmund je dalje odmakao u pripremama, oni narednog četvrtka startuju u kvalifikacijama za LE, dok je za Juve ovo bila prva pripremna utakmica. Ali, Nemci su odigrali mnogo bolji meč i na kraju slavili sa 2:0, golovima Obamejanga i Rojsa.

Na neki način su bili motivisani da se osvete Juventusu za debakl u Ligi šampiona prošle sezone, ali bilo je jasno da Italijani igraju u drugoj brzini.

Još su dobro prošli, Bufon je u prvom poluvremenu skinuo nekoliko zicera, ali ga je ipak do odmora savladao Obamejang preciznim udarcem sa desetak metara.

Za Juventus su debitovali Mandžukić i Dibala, Hrvat je imao dobru šansu, u nastavku su barut osetili Zaza, Neto i Rugani, takođe nova lica. Ipak, tačku na rezultat je stavio Marko Rojs posle majstorije koju možete videti ovde.

Juventus nastavlja pripreme, naredni meč je za četiri dana u Poljskoj protiv ekipe Lehije u Gdanjsku.