Dortmund šampionski!

• 19. januar 2013.

• 20:27

Fudbaleri Dortmunda na sjajan način su započeli drugi deo sezone u Bundesligi! Na gostovanju u Bremenu, ''Milioneri'' domaćem Verderu pet puta zatresli mrežu!

Aktuelni šampion Nemačke neće se tek tako odreći titule, iako Bajeren i dalje ima ogromnu prenost na čelu tabele.

''Milioneri'' su u meču 18. kola Bundeslige savladali domaći Verder na ''Vezeru'' rezultatom 5:0!

Golman Verdera kapitulirao je već posle devet minuta igre, kada je Marko Rojs doveo Dortmund u vođstvo - 0:1.

Samo deset minuta kasnije prednost gostiju je duplirana, a strelac je bio Gece i vođstvom ''Milionera'' od 2:0 okončano je prvo poluvreme.

Sve nade domaćima da mogu do preokreta u nastavku ugasio je Santana, posle samo tri minuta igre u drugom poluvremenu.

Do kraja je gostima ostalo da rutinski završe posao, ali su u poslednjih deset minuta, golovima Levandovskog u 81. i Blaščikovskog u 85. minutu trijumf učinili još ubedljivijim - 0:5.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Ignjovski je bio na klupi Verdera, a priliku da zaigra dobio je u 78. minutu.