Dortmund održao Murinju čas fudbala!

• Autor: Milovan Longinov

• 22. jul 2016.

• 16:12

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na Internacionalnom kupu šampiona ekipu Mančester junajteda rezultatom 4:1 (2:0).

Žoze Murinjo nije izveo toliko slab sastav na papiru, iako u timu nije bilo Vejna Runija, Zlatana Ibrahimovića, Krisa Smolinga, Junajted je odigrao ispod nivoa, iako je u pitanju prijateljska utakmica.

Na drugoj strani, nije bilo povređenog kapitena Rojsa, kao ni najvećih pojačanja - Gecea i Širlea, dok su na odmoru i dalje novajlija Gereiro i reprezentativac Nemačke Vajgl.

Strelci za Borusiju bili su Kastro u 20. i 86, dok su po gol postigli Obamejang u 36. i Dembele u 57. minuntu. Počasni pogodak za Junajted postigao je Mihtarijan u 59. minutu.

Mančester junajted (4-2-3-1): Džonston - Valensija, Džons, Bejli, Šo - Blind, Erera - Mata, Mihtarijan, Lingard - Depaj.

Igrali su još: Romero, Jang, Roho, Rašford, Januzaj, Mekner i Pereira.

Borusija Dortmund (4-2-3-1): Vajdenfeler - Paslak, Papastopulos, Bender, Šmelcer - Rode, Kastro - Ramos, Kagava, Dembele - Obamejang.

Igrali su još: Bartra, Larsen, Merino, Mor, Hober, Pulišić, Lajtner, Burnić i Sahin.

Dortmund je poveo u 20. minutu, Obamejnag je izveo snažan slobodni udarac, golman Džonston odbio loptu, a posle karambola na pravom mestu u petercu bio je Kastro.

Potom je 15 minuta kasnije Obamejnag bio siguran sa beleta čke i rezultatom 2:0 otišlo se na odmor.

Na startu drugog dela igre, treneri su napravili veći broj izmena, ali to nije promenilo odnos snaga na terenu.

U 57. minutu Osman Dembele je zategao loptu za 3:0, a dva minuta kasnije, Mihtarijan koristi lepu asistenciju Mate za 3:1.

U samom finišu utakmice, Kastro je postigao najlepši pogodak na meču za konačnih 4:1.