Donaruma odbranom sezone rešio pitanje prvaka Italije?

• Autor: Vladimir Stojanović

• 15. april 2018.

• 17:00

Napoliju samo bod protiv Milana, Juventus danas praktično ima meč loptu...

Krcati "San Siro" je dočekao Napoli. Gosti naravno u situaciji da moraju da pobede, ali se Milan isprsio, u prvom poluvremenu Gatuzov tim borben, dobro se nosio sa gostima koji su poslednje dve godine slavili na ovom stadionu.

Najbolju šansu za Milan imao je Kalinić kada nije zahvatio dobro loptu glavom, Rejnu je testirao Bonaventura, na drugoj strani prilika Mertensa, Donaruma je intervenisa.

Hamšik, Insinje i Kaljehon u izglednijim pozicijama nisu uspevali da pogode okvir gola, a posle bombe Čalahanoglua, gol Musaća je opravdano poništen zbog ofsajda.

U drugom delu mnogo slabiji fudbal. Hamšik i Insinje su imali polušanse za Napoli, sporo, predvidivo, Milan tek u finišu posle nekoliko kornera i posle ulaska Silve nešto bolji, ali čini se da su limiti u njihovoj igri vidljivi.

I onda, 91. minut zlatna prilika za Milika, zicer i neverovatna odbrana Donarume, možda i intervencija sezone, da li je sa ovim promašajem, Napoli praktično pokazao belu zastavu u borbi za titulu.

Jer, ako Juventus dobije meč protiv Sampdorije, imaće +6, do kraja je šest kola, još Napoli za dva kola stiže u Torino.

Iznenađenje na "Mapeiju" sredinom prvog poluvremena, Diabate koji je mučio Juve prošlog vikenda je nastavio golgetersku seriju, Malijac je postigao svoj treći gol u dva meča, pa je otpisani Benevento poveo u Ređo Emiliji.

Ipak, do poluvremena, Politano je jednu odbijenu loptu sproveo u mrežu Napolitanaca.  Benevento je do odmora mogao opet da povede, ali je Konsilji spasao svoj tim. Đuričić ponovo dobar, učestvovao je u akciji kod gola.

U nastavku, Politano još jednom daje gol, ali Benevento igra pošteno, Šeik Dialo fantastičan, još jednom je dao gol i sprečio domaćina da osvoji bodove spasa. Ostalo je 2:2, za goste ne znači ništa, a Sasuolo je propustio veliku šansu da pobegne ka sredini tabele. Crno-zeleni su samo četiri boda iznad zone ispadanja.

Bolonja je posle pola sata došla do prednosti protiv davljenika Verone, sjajan gol Verdija iz slobodnjaka, Nikolas, golman gostiju je ostao skamenjen. U nadoknadi Mađar Nagi postavlja konačnih 2:0, Bolonja nije imala popusta, a Verona je sve bliže povratku u Seriju B.

U prvom meču dana, SPAL je odoleo u Firenci i napravio novi korak ka opstanku.