Donaruma da zameni rukavice - Dupla kruna za Juventus, četvrta u nizu!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 09. maj 2018.

• 22:52

Fantastična dominacija Juventusa se nastavlja i ove sezone. Fudbaleri Milana bolje da nisu izašli na teren u drugom poluvremenu.

Nema ravnih Juventusu u Italiji.

Ekipa Masimilijana Alegrija je danas uspela da savlada Milan na "Olimpiku" u okviru finala Kupa Italije sa ubedljivih 4:0, a odluka o pobedniku ovog meča pala je u drugom poluvremenu kada smo videli sve golove.

Juventus je od starta bio bolji tim danas, ali je Milan imao dobru šansu kada je Bufon odlično reagovao nakon duplog pasa Kutronea i Čalhanoglua.

Dibala je imao šansu na drugoj strani, a Suso za Milan sredinom prvog dela igre, dok je Donaruma nekoliko puta solidno intervenisao.

Nova velika šansa za Milan početkom drugog poluvremena, Bonaventura je ubacio loptu u kazneni prostor, ali tamo nije niko uspeo da zahvati loptu i prosledi je u gol Bufona. Juventus odgovara na to, odmah šansa za Dibalu nakon dodavanja Mandžukića, ali je Donaruma i ovoga puta dobro intervenisao i dokazao je da je dobro ušao u utakmicu.

Milan je poklekao u 56. minutu i to nakon prekida. Benatija dolazi do lopte, šutira glavom nakon dodavanja iz kornera, pogađa nebranjeni ugao, 1:0 za Juventus, a Milanu kao da su sve lađe potonule nakon toga. Asistencija se piše Pjaniću.

Do kraja meča na terenu samo jedan tim, Juventus.

U 61. minutu Kvadrado prodire po desnoj strani, vraća loptu u sredinu, tamo se našao Daglas Košta koji šutira sa 20 metara od gola, Donarumi se lopta izmigoljila i ušla u gol, morao je daleko bolje da reaguje golman Milana u ovoj situaciji, 2:0 za Juventus i već tada se videlo da će šampion Italije osvojiti i Kup.

Potvrda je usledila dva minuta kasnije, ponovo korner, sada Mandžukić upućuje udarac ka golu, Donaruma ispušta loptu na nogu Benatiji koji postiže svoj drugi gol na meču.

Da su korneri veliki problem za Milan potvrdio je i Nikola Kalinić koji je posle kornera u 75. minutu smestio loptu glavom u svoju mrežu. Fudbaleri Milana bolje da nisu ni istrčali na teren u drugom poluvremenu.

Rutina do kraja, Juventus je sasvim zasluženo osvojio novi pehar.

Masimilijano Alegri je tako postao prvi trener u istoriji Italije kome je pošlo za rukom da četiri puta uzastopno uzme duplu krunu.