Dominacija Reala u Minhenu, poniženi Bajern predao krunu!

• 29. april 2014.

• 22:41

Očekivali smo ''finale pre finala'', neizvesnost do poslednjih trenutaka na Alijanc Areni, a dobili poigravanje kraljevskog kluba protiv odlazećeg šampiona Evrope. Sve je rešeno za dvadesetak minuta igre, zahvaljujući Serhiju Ramosu i Kristijanu Ronaldu, koji je od večeras najbolji strelac u istoriji Lige šampiona.

Godinu dana ranije, Bajern se poigravao sa Barselonom, u dva meča postigao čak sedam golova protiv Katalonaca i najavio svoju vladavinu Evropom, da bi slavni klub iz Minhena večeras doživeo slično poniženje, iako Real nije baš ''brojao do 7'', već samo do 5.

Posle madridskih 1:0, kraljevski klub je večeras na Alijanc Areni slavio sa 4:0 i plasirao se u finale Lige šampiona, gde će pokušati da se domogne toliko željene 10. titule prvaka Evrope.

Kad smo videli startne postave, očekivali smo otvorenu borbu prsa u prsa, da će ''prštati'' na obe strane, ali je na terenu večeras praktično postojao samo jedan tim.

Bajern je u uvodnim minutima pokušavao da uspostavi inicijativu, da izradi akciju iz koje bi anulirao prednost Reala iz prvog meča, ali su Madriđani iz minuta u minut postajali sve konkretniji, sve opasniji iz svojih brzih protivudara za koje slaba odbrana Bavaraca nije imala rešenja.

Bejl je već u devetom minutu meča umalo kaznio istrčavanje golmana Nojera izvan kaznenog prostora, ali sa više od 35 metara Velšanin nije uspeo da pogodi prazan gol.

Ipak, Realova kanonada počinje već od 16. minuta! Najpre još jedna sjajna akcija Ronalda i Benzeme, koju je zaustavio Alaba tako što je poslao lopzu u korner, da bi onda udarac iz ugla izveo Modrić, a najviši u skoku bio je Serhio Ramos, za vođstvo Reala od 1:0!

Ovaj pogodak izazvao je vidljivu nervozu igrača Bajerna, pa je viđen i oštar start Alabe na Ronaldu, a posle prekršaja u 20. minutu Di Marija sjajno izvodi ''slobodnjak'' sa desne strane, Pepe je malo zakačio loptu, ali dovoljno da ona dođe do Ramosa koji ponovo šalje loptu u mrežu i praktično rešava sve dileme - 2:0 za Real!

Ovim se samo nije zadovoljio Kristijano Ronaldo, koji je silno želeo gol, kojim bi ušao u istoriju Lige šampiona, kao najbolji strelac ovog takmičenja.

I uspeo je u toj nameri!

Posle jedne propuštene prilike, kada je bio u situaciji jedan na jedan sa Alabom, CR7 u 34. minutu kruniše ko zna koju po redu brzu akciju Reala. Bejl je bio u ulozi asistenta, a Ronaldo rutinski šalje loptu u mrežu za 0:3!

Tim rezultatom se otišlo na odmor, u nastavku meča Gvardiola je izveo defanzivniju formaciju, sa Martinezom umesto Mandžukića, sa ciljem da ne doživi i mnogo teži debakl.

Činilo se da će se Real zadovoljiti rezultatom iz prvog poluvremena, ali kod Kristijana Ronalda, glad za golovima je nepresušna!

U 90. minutu utakmice, CR7 sjajno izvodi ''slobodnjak'' sa nekih 20 metara, po zemlji je ispod živog zida poslao loptu ka golu Nojera, a golman Bajerna se nije ni pomerio - 0:4.

Sve golove sa ove utakmice možete pogledati OVDE.

Bajern: Nojer, Lam, Boateng, Dante, Alaba, Švajnštajger, Kros, Roben, Miler (Pizaro od 72.), Riberi (Gece od 72.), Mandžukić (Martinez od 46.).

Real Madrid: Kasiljas, Pepe, Ramos (Varan od 70.), Koentrao, Alonso, Karvahal, Modrić, Bejl (Kazemiro od 84.), Di Marija, Ronaldo, Benzema (Isko od 80.).