Domaćin "samleo" Škote pred Euro

• Autor: Nikola Miloradović

• 04. jun 2016.

• 22:51

"Galski petlovi" dominirali su tokom čitavih 90 minuta u poslednjoj pripremnoj utakmici.

Domaćin
Francuska je rezultatom 3:0 savladala selekcuju Škotske, te puni optimizma čekaju evropsko prvenstvo čiji su domaćini.

Olivije Žiru je obeležio prvi deo susreta sjajnim pogotkom u osmom minutu koji možete pogledati OVDE.

Da mu neko ne "ukrade slavu" postarao se napadač Arsenala u 35. minutu susreta, kada je još jednom zatresao mrežu Dejvida Maršala.

Do poluvremena je još jednom Maršal morao da vadi loptu iz svoje mreže, kako je Loran Koščelni postigao i treći gol na utakmici, na asistenciju Patrisa Evre.

"Trikolori" su dominirali i ostatkom susreta, a najzaslužniji za to što do kraja meča nije došlo do promene rezultata, svakako je golman Škotske reprezentacije Maršal, koji je bio i najbolji pojedinac ove selekcije na susretu.

Dvostruki strelac je u 63. minutu zamenjen, ali Žinjak, koji ga je zamenio, nije uspeo da zatrese mrežu Škotske do kraja susreta iako je imao jednu izglednu situaciju.

O igri Škotske dovoljno govori podatak da nisu uspeli da upute udarac u okvir gola Uga Ljorisa.

Francuska će se na predstojećem šampionatu naći u grupi A, sa Albanijom, Švajcarskom i Rumunijom.