20:01

Dugoj seriji Bajerna bez poraza večeras je došao kraj!

Beta/AP Photo/Michael Probst

Derbijem u Lajpcigu kompletirano je 27. kolo nemačke Bundeslige.

Domaći Lajpcig je u derbiju kola večeras savladao vodeću ekipu Bajerna, koji je večeras pretrpeo prvi poraz još od 25. novembra i duela sa Menhengladbahom (2:1).

Isti rezultat i večeras, Lajpcig je slavio sa 2:1, pa će Bajernova šampionska promocija biti malo prolongirana, iako je odavno već jasno da će Bavarci ponovo osvojiti šampionski pehar.

Početak meča nagoveštavao je drugačiji epilog, s obzirom da je Vagner posle centaršuta Rodrigeza već u 12. minutu doveo Bajern u vođstvo.

Ali, potom sledi preokret domaćih. Najavio ga je Keita, izjednačujućim pogotkom u 37. minutu. On je najpre okušao da asistira, ali se lopta ponovo odbila do njega, pa je odlučio da šutira i to je učinio na najbolji način - 1:1.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a posle 10 minuta igre u nastavku, Keita asistira Timu Verneru, ovaj beži svojim čuvarima i iskosa sa desne strane šalje loptu u mrežu Bajerna, za konačnih 2:1.

Gol odluke pogledajte OVDE.

Bajern je tako pretrpeo treći poraz ove sezone u Bundesligi i ostao na 17 bodova više od drugoplasiranog Šalkea, sedam kola pre kraja sezone, a Lajpcig se učvrstio na šestom mestu sa 43 osvojena boda.