Dok su svi gledali Zvezdu, Mitar ''rešetao'' u Engleskoj i izbio na vrh liste strelaca u Čempionšipu!

sreda 02.10.2019.
09:35

Još jedno sjajno veče za našeg reprezentativnog napadača i nova pobeda njegovog Fulama.

John Walton/PA via A

U senci utakmica Lige šampiona, sinoć je i ekipa Fulama bila na sceni, u meču 10. kola engleskog Čempionšipa.

U duelu protiv domaćeg Redinga, Mitrović i drugovi su bili veoma ubedljivi, slavili su rezultatom 4:1, a naš reprezentativac je bio golgeterski veoma raspoložen.

Fulam je poveo u 13. minutu golom Kernija, a posao gostima je znatno bio olakšan od 20. minuta, kada je Reding ostao bez isključenog Svifta.

Aleksandar Mitrović je to ekspresno iskoristio i u razmaku od 26. do 29. minuta postigao dva pogotka, prvi na asistenciju Nikarta, a kod drugog mu je asistirao Brajan.

Rezultatom 3:0 otišlo se na odmor, pitanje pobednika je praktično bilo rešeno, a vođstvo Fulama je još ubedljivijim učinio Kerni, svojim drugim golom u 67. minutu.

Do kraja, Reding u samom finišu stiže do počasnog gola preko Meitea.

Fulam se ovom pobedom popeo na 4. mesto sa 18 bodova, dva manje od vodećeg Lidsa, a Aleksandar Mitrović je zaseo na vrh liste strelaca u Čempionšipu, sa sedam postignutih golova u ovih 10 kola.