• 07. mart 2020.

• 14:51

Biće neizvesna borba do samog kraja.

Dmitrovićev Eibar
Fudbaleri Eibara izgubili su na svojoj Ipurui od Majorke rezultatom 2:1 (1:0) u 27. kolu La Lige.

Bio je ovo duel dve ekipe koje se bore za opstanak, a Marko Dmitrović i drugovi su propustili priliku da osvoje važne bodove i vratili goste u život.

Majorka sada ima 25 bodova, isto koliko i Selta koja je iznad crte, dok Eibar ima samo dva više. Espanjol i Leganes imaju po 20 i sigurno da će se boriti do samog kraja, jer pet ekipa je u razmaku od sedam bodova, a kolo još uvek nije ni završeno.

Eibar lošu seriju rezultata prekinuo pobedom u prošlom kolu nad Levanteom i danas je imao lepu priliku da na svojoj Ipurui praktično napravi ključni korak ka opstanku.

Domaći su bili bolji rival na početku meča, dominirali i napadali, ali su gosti sa Baleara poveli u finišu prvog poluvremena. Posle prekida sa strane, Dani Rodrigez je samo okrznuo loptu koja je prevarila Marka Dmitrovića - 0:1.

U drugom poluvremenu, Eibar je krenuo još ofanzivnije, bio je konkretniji, ali su se gosti dobro branili. Majorka je šansu čekala iz kontri, najpre je u 65. minutu Ćućo imao lepu priliku, ali je šutirao za malo pored gola.

Sledeću gosti nisu mogli da propuste, doduše, povisili su prednost uz dosta sreće. Fudbaler Real Madrida na pozajmici, Kubo je sa 16 metara šutirao i pogodio jednog defanzivca Eibara, a lopta je dovoljno promenila pravac da završi uz samu stativu - 0:2.

Do kraja, Eibar je u nadoknadi uspeo samo da smanji prednost, Bigas je glavom zakucao za 2:1, ali to je bilo sve, pa je Majorka slavila u "meču od šest bodova" i približila se Eibaru na samo dva boda.