subota 06.10.2018.
15:11

U okviru osmog kola španske Primere, Eibar je upisao nova tri boda.

screenshot - twitter.com/SDEibar

Đirona je pred svojim navijačima ugostila Eibar, a gosti su odneli ceo plen rezultatom 2:3 (2:2).

Vrlo dinamično prvo poluvreme na "Montiliviju", poveli su gosti u 12. minutu, Čarls je bio precizan sa kreča.

Đirona je izjednačila u 40. minutu, strelac je bio Stuani, a samo dva minuta kasnije, domaćin dolazi do preokreta, ponovo je strelac bio urugvajski napadač.

Ipak, nije to bilo sve od prvog dela igre, u nadoknadi vremena, Arbilja poravnava rezultat.

Sa 2:2 se otišlo na odmor, a u nastavku smo gledali nešto mirniji meč, da bi gosti došli do preokreta u 72. minutu.

Oreljana je centrirao sa leve strane, a Enrić potiljkom zahvata loptu i šalje je iza leđa golmana domaće ekipe za 2:3.

U nastavku je Đirona bila bolji rival, ali je mreža iza Marka Dmitrovića mirovala.

Treba dodati da smo danas videli i devet žutih kartona, gosti su dobili čak šest.

Eibar je nakon ovog trijumfa 10. sa isto toliko bodova, dok je Đirona 13. sa bodom manje.