Nastavlja se agonija 'Slepih miševa', fenjeraš Levante im je uzeo skalp i slavio u gradskom derbiju.

twitter: @LevanteUD

Novi vruć šamar za ekipu Garija Nevila, Valensija je izgubila od poslednejplasiranog tima Primere.

'Mlađi brat' Levante je osojio ceo plen u gradskom derbiju pred svojim navijiačima i upisao veoma bitnu pobedu u borbi za opstanak.

Junak pobede fenjeraša bio je Đuzepe Rosi, iskunsi napadač koji je zimus došao na pozajmicu iz Fiorentine u želji da se izbori za mesto u reprezentaciji Italije za predstojeće EP u Francuskoj.

Popularni 'Pepito' je postigao jedini gol na meču u 65. minutu igre kada je umakao pažnji čuvara i ćušnuo loptu u mrežu nakon auta koji je izveo Huanfran.

'Slepi miševi' će žaliti zbog dve propuštene prilike Soijana Fegulija iz rane faze meča, ali je i Levante mogao do vođstva u finišu prvog poluvremena, glavni krivac što je rezultat posle prvih 45 minuta igre bio 0:0 je Dijego Alveš, koji bio fenoemnalan na golu i odlično intervenisao nakon udaraca Fedala posle prekida i Dejversona sa distance.

Nevil je u finišu bacio sve karte na ofazivu, uveo je Rodriga i Alvara Negreda, ali nije uspeo da izbegne poraz.

Sve u svemu, zaslužana pobeda Levantea, fenjeraš je održao čas fudbala čuenijem gradskom rivalu i d anije bilo Diejga Alveša na golu, trijumf bi sigurno bio ubedljiviji.