Đuričićev šou na "San Siru" - Milan srušen sa kreča!

• 05. februar 2017.

• 14:28

Fudbaleri Milana vezali su treći uzastopni poraz u Seriji A čime su dodatno umanjili šanse za plasman na treću poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Đuričićev šou na
Nedeljni program u italijanskoj Seriji A otvorio je duel na "San Siru" između Milana i Sampdorije koji je završen porazom domaćeg tima.

Sampdorija je golom Luisa Murijela sa bele tačke stigla do trijumfa 0:1 (0:0) čime je upisala drugi uzastopni trijumf u Seriji A i ujedno produbila krizu "Rosonera" koji su pretrpeli treći vezani poraz.

Domaći su u prvom poluvremenu stvorili više prilika, ali je Dorija prva pripretila u 26. minutu kada je Điđi Donaruma maestralnom intervencijom odbranio udarac Linertija.

Milan je na isteku pola časa igre preko Andree Bertolaćija imao sjajnu priliku ali se danas sjajni Emilijano Vivijano istakao i sprečio domaće da dođu do prednosti.

Drugo poluvreme donelo je znatno više uzbuđenja i šou srpskog internacionalca Filipa Đuričića čiji je ulazak na teren bio ključan za konačan ishod.

Srpski internacionalac ušao je u igru u 53. minutu i od tog momenta postaje nerešiva enigma za ekipu Milana.

Gosti do prednosti stižu golom Luisa Murijela iz penala koji je skrivio Gabrijel Paleta. Kontranapad Sampdorije povukao je Filip Đuričić, a upravo je srpski internacionalac uposlio Kvaljarelu koji se pametno postavio i iznudio penal.

Milan je nakon primljenog gola pokušao da uzvrati preko Susa u 76. minutu a Filip Đuričić šest minuta kasnije pravi solo akciju i za malo šutira pored stative.

Pobedu gostima osigurao je fantastični golman Emilijano Vivijano koji je u 87. minutu sa dve panterske intervencije zaustavio udarce fudbalera Milana.

Na kraju je Filip Đuričić iznudio crveni karton Sose i potpuno zasluženo poneo epitet junaka utakmice uz golmana Vivijana.