Đurđić "postio" šest meseci pa dao dva za dva minuta!

nedelja 22.04.2018.
17:27

Bivši fudbaler Partizana Nikola Đurđić najzaslužniji je za remi koji je ekipa Hamarbija ostvarila na gostovanju Hekenu.

Beta/Andreas Hillergren/TT via AP

Lider švedskog šampionata remizirao je sa Hekenom (2:2) u okviru 5. kola tamošnjeg prvenstva i to je ujedno prvi meč od početka sezone koji Hamarbi nije rešio u svoju korist.

Nakon četiri pobede na startu šampionata ekipa za koju nastupa Nikola Đurđić osvojila je bod na gostovanju Hekenu, a upravo je srpski internacionalac bio strelac golova za Hamarbi.

Domaćin je poveo golom Paulinja u 12. minutu meča, ali je dvadeset minuta kasnije usledio šou Nikole Đurđića. Srpski napadač postigao je dva gola za manje od dva minuta i tako potpuno preokrenuo rezultat.

Đurđić je prvenac u dresu Hamarbija postigao posle kornera i loše intervencije golmana domaćih, a tek što su fudbaleri Hekena krenuli sa centra Đurđić je oduzeo loptu poslednjem igraču odbrane i postigao drugi gol na utakmici.

Bili su to prvi golovi Nikole Đurđića u dresu novog kluba i prvi posle više od šest meseci. Poslednji put Đurđić je pogodio u dresu danskog Randersa krajem septembra prošle godine.

Konačan rezultat meča postavio je El Kabir u 54. minutu.

Hamarbi uprkos remiju ostaje lider švedskog šampionata sa 13 osvojenih bodova nakon pet utakmica.