Đurđić pogodio u Hamburgu, Dortmund siguran, ''šamar'' Verderu

• 02. mart 2013.

• 17:28

Reprezentativac Srbije Nikola Đurđić ponovo se upisao u strelce u dresu nemačkog Grojtera i svojoj ekipi doneo bod koji vraća nadu u opstanak. Dortmund i Šalke nisu dozvolili iznenađenja, ali se to ne može reći za Verder, koji je protiv Augsburga poražen na svom terenu.

Posle debitantskog gola za Grojter Firt protiv Šalkea, Nikola Đurđić se pomalo ''pritajio'' kad su golovi u pitanju, ali je njegov kvalitet ponovo došao do izražaja na gostovanju u Hamburgu, u meču 24. kola Bundeslige.

Novopečeni reprezentativac Srbije je u 14. minutu, posle odličnog dodavanja Pledla, umakao protivničkoj odbrani, golman Adler je istrčao, ali ga je Đurđić majstorski lobovao. (Gol pogledajte OVDE)

Samo sedam minuta trajalo je vođstvo ''fenjeraša'', da bi onda reprezentativac Hrvatske u redovima Hamburga Milan Badelj postigao izjednačujući gol za konačnih 1:1. Đurđić je odigrao 78 minuta, kada je svoje mesto na terenu ustupio Asamoi.

Odlazeći šampion Dortmund osvojio je očekivane bodove na svom terenu protiv Hanovera. Meč je završen rezultatom 3:1, istakao se Levandovski sa dva gola, a sve dileme oko pobednika je u 72. minutu otklonio Šiber.

Neven Subotić je ponovo bio starter u ekipi ''Milionera''.

Šalke je, posle serije loših rezultata, konačno zaigrao onako kako njegovi navijači to i očekuju. Tim iz Gelzenkirhena je ubedljivo trijumfovao u Volfsburgu, rezultatom 4:1, što je Šalkeu drugi uzastopni trijumf u Bundesligi.

U sve većim problemima je Verder, koji je pretrpeo treći uzastopni poraz, i to od ''davljenika'' Augsburga pred svojim navijačima. Jedini gol na ''Vezeru'' postigao je Verner u 29. minutu, a u poraženoj ekipi Aleksandar Ignjovski odigrao je ceo meč.

Konačno, u Nirnbergu nije bilo pobednika. Frajburg je golom Šmida u finišu stigao do boda, a prethodno je Simons iz penala doneo vođstvo domaćima.