Đurđić - Još jedan gol za kraj sjajne sezone

• 04. novembar 2012.

• 19:20

• Izvor: Sportske.net, SEM

Srpski fudbaler Nikola Đurđić nastavio je svoj golgeterski niz i u poslednjem kolu švedskog prvenstva, u remiju Helsingborga i Geflea rezultatom 2:2.

Đurđić je bio strelac gola kojim je Helsingborg u 43. minutu poveo sa 2:1, i tako je broj svojih pogodaka od dolaska u taj tim doveo do 12, od kojih je dva postigao u Ligi Evrope.

Gefle je u tom duelu poveo preko Orlova u 11. minutu, dok je Lindstrem izjednačio u 37, pre nego što je Đurđić doveo svoj tim u vođstvo. Konačan rezultat u 77. minutu postigao je Lanto.

Helsingborg je sezonu u domaćem prvenstvu završio na šestom mestu, sa 50 bodova, devet manje od šampiona Elfsborga. Đurđiću pozajmica u tom timu ističe u decembru, a Helsingborg ima opciju da otkupi ugovor od norveškog Haugesunda.

Ipak, za srpskog internacionalca su zainteresovani brojni evropski klubovim, među kojima su i Milan, Udineze, Roma, Fulam i Alkmar, pa još uvek nije sigurno čije će boje braniti u 2013. godini.

Iako je sezona u Švedskoj završena za Helsingborg, tom timu i dalje predstoje obaveze u Ligi Evrope. Naredni meč Đurđića i saigrače očekuje u četvrtak, kada gostuje Hanoveru.